PRASC1-16F-BBR00
PRASC1-16F-BBR00 TE Connectivity / P&B
ENG_CD_1571083_J-676669.pdf
Виробник: TE Connectivity / P&B
Rocker Switches SW Rocker ON OFF SP 16A 250VAC
на замовлення 751 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER SPST 16A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Illumination Type, Color: LED, Red, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: ENEC, UL, VDE, Ingress Protection: Dust Proof, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 19.20mm x 13.00mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRASC1-16F-BBR00 PRASC1-16F-BBR00 Виробник : TE Connectivity ALCOSWITCH Switches PRA%2CPRB%2CPRD%20Series.pdf Description: SWITCH ROCKER SPST 16A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Illumination Type, Color: LED, Red
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: ENEC, UL, VDE
Ingress Protection: Dust Proof
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 19.20mm x 13.00mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V