PRD-11AG0-240
PRD-11AG0-240 TE Connectivity / P&B
product-1-1393127-2.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity / P&B
General Purpose Relays DPDT HVY DUTY 240VAC
на замовлення 55 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 45°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 43 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 24 VAC, Must Operate Voltage: 204 VAC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, UL.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11AG0-240 PRD-11AG0-240 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-1-1393127-2.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 45°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 43 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 24 VAC
Must Operate Voltage: 204 VAC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, UL
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PRD-11AG0-240 PRD-11AG0-240 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY 1993351.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-11AG0-240 - RELAY, DPDT, 277VAC, 30A
tariffCode: 85364900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Kontaktspannung V AC: 277V