PRD-3AG0-120
PRD-3AG0-120 TE Connectivity / P&B
Виробник: TE Connectivity / P&B
Industrial Relays SPST-NO-DM 120VAC
на замовлення 68 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 45°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CSA, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 85 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 12 VAC, Must Operate Voltage: 102 VAC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-3AG0-120 PRD-3AG0-120 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_PRD&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=9-1393127-4 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 45°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CSA, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 85 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 12 VAC
Must Operate Voltage: 102 VAC