PRD-7DG0-24
PRD-7DG0-24 TE Connectivity / P&B
product-1-1393130-6.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity / P&B
General Purpose Relays DPST-NO HVY DTY 24DC
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-7DG0-24 - RELAY, DPST-NO, 240VAC, 30A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Screw, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Non Latching, Kontaktmaterial: Silver Cadmium Oxide, Kontaktstrom: 30A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 288ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Panel Mount, Produktpalette: PRD Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPST-NO, Kontaktspannung V AC: 240VAC, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-7DG0-24 PRD-7DG0-24 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY product-1-1393130-6.datasheet.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-7DG0-24 - RELAY, DPST-NO, 240VAC, 30A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Screw
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Cadmium Oxide
Kontaktstrom: 30A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 288ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Panel Mount
Produktpalette: PRD Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 240VAC
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PRD-7DG0-24 PRD-7DG0-24 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-1-1393130-6.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CSA, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC