PRDA-11AYA-24
PRDA-11AYA-24 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-8-1393131-0.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 45°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CSA, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 410 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VAC
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 45°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CSA, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 410 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VAC, Must Operate Voltage: 20.4 VAC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRDA-11AYA-24 PRDA-11AYA-24 Виробник : TE Connectivity / P&B product-8-1393131-0.datasheet.pdf General Purpose Relays DPDT HVY DUTY 24VAC
на замовлення 57 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PRDA-11AYA-24 PRDA-11AYA-24 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY 1993351.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRDA-11AYA-24 - RELAY, DPDT, 277VAC, 50VDC, 25A
tariffCode: 0
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Screw
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: Silver
Kontaktstrom: 25A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 12ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 50VDC
Relaismontage: Panel Mount
Produktpalette: PRD Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VAC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 277VAC