PRDDD1-16F-BB000
PRDDD1-16F-BB000 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
PRA%2CPRB%2CPRD%20Series.pdf
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Concave (Curved)
Approval Agency: UL
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.60mm x 25.40mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
на замовлення 107 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Concave (Curved), Approval Agency: UL, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.60mm x 25.40mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRDDD1-16F-BB000 PRDDD1-16F-BB000 Виробник : TE Connectivity / Alcoswitch NG_CD_1571113_E2-652077.pdf Rocker Switches SW Rocker N.C. DP 16A 250VAC
товару немає в наявності
PRDDD1-16F-BB000 PRDDD1-16F-BB000 Виробник : TE Connectivity 1825267-1.pdf Category: Rocker Switches
Description: ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/250VAC; none; Body: black
Illumination: none
Switching method: ON-ON
Type of switch: ROCKER
Leads dimensions: 6.35x0.8mm
Mounting hole diameter: 27.6x25.4mm
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC