Продукція > RELPOL > PRUCT-M-2052-26-W024-V0
PRUCT-M-2052-26-W024-V0
PRUCT-M-2052-26-W024-V0 RELPOL
e_PRUCT-M with socket GUC11S.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC
Type of relay: interface
Contacts configuration: DPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Max. operating current: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: PRUCT-M
Release time: 15ms
Operating temperature: -40...55°C
Contact material: AgNi
Body dimensions: 41.5x77.3x84.5mm
Kit contents: ejector; holder; RUCT-M relay
Contact resistance: 100mΩ
Switching capacity: 2.5kVA
OEM number: 862284
Conform to the norm: EN 50155
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC, Type of relay: interface, Contacts configuration: DPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Max. operating current: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: PRUCT-M, Leads: screw terminals, Relay variant: Relay set, Operate time: 20ms, Release time: 15ms, Operating temperature: -40...55°C, Contact material: AgNi, Body dimensions: 41.5x77.3x84.5mm, Kit contents: ejector; holder; RUCT-M relay, Contact resistance: 100mΩ, Switching capacity: 2.5kVA, OEM number: 862284, Flammability rating: UL94V-0, Application: railway industry, Conform to the norm: EN 50155.