Продукція > JAE ELECTRONICS > PS-10PE-D4T1-B1E
PS-10PE-D4T1-B1E JAE Electronics
?topics_id=65283&ext_no=06&index=0&_lang=en
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.350" (8.89mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.461" (11.70mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm)
на замовлення 62 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.350" (8.89mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.461" (11.70mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm).
Інші пропозиції PS-10PE-D4T1-B1E
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PS-10PE-D4T1-B1E Виробник : JAE Electronics J101476-939024.pdf Headers & Wire Housings HEADER 10POS