Продукція > NEXPERIA > PSMN012-100YLX
PSMN012-100YLX
PSMN012-100YLX Nexperia
4327936990160556psmn012-100yl.pdfcidbrand_nxpdatafeed-web_third_party-12.pdfcidbr.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 100V 85A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 100V 85A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 85A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 11.9mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 238W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 118 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7973 pF @ 25 V.
Інші пропозиції PSMN012-100YLX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN012-100YLX PSMN012-100YLX Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN012-100YL.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 85A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 85A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 11.9mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 238W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.1V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 118 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7973 pF @ 25 V
товару немає в наявності
PSMN012-100YLX PSMN012-100YLX Виробник : Nexperia PSMN012-100YL.pdf MOSFETs SOT669 100V 85A