Продукція > NEXPERIA > PSMN030-150P,127
PSMN030-150P,127
PSMN030-150P,127 Nexperia
4381005928575498psmn030-150p.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH Si 150V 55.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 150V 55.5A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 55.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 30mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 250W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 98 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3680 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN030-150P,127 PSMN030-150P,127 Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN030-150P.pdf Description: MOSFET N-CH 150V 55.5A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 55.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 30mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 98 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3680 pF @ 25 V