PSMN057-200B,118
PSMN057-200B,118 Nexperia USA Inc.
PSMN057-200B.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 200V 39A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 39A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 57mOhm @ 17A, 10V
Power Dissipation (Max): 250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 96 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3750 pF @ 25 V
на замовлення 1600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 200V 39A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 39A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 57mOhm @ 17A, 10V, Power Dissipation (Max): 250W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 96 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3750 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN057-200B,118 PSMN057-200B,118 Виробник : Nexperia psmn057-200b.pdf Trans MOSFET N-CH Si 200V 39A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Кількість Ціна
PSMN057-200B,118 PSMN057-200B,118 Виробник : Nexperia PSMN057-200B.pdf MOSFETs TO263 200V 39A N-CH TRCHMOS
Мінімальне замовлення: 2
PSMN057-200B,118 PSMN057-200B,118 Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN057-200B.pdf Description: MOSFET N-CH 200V 39A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
PSMN057-200B,118 Виробник : NEXPERIA PSMN057-200B.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 27.5A; Idm: 156A; 250W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 200V
Drain current: 27.5A
Pulsed drain current: 156A
Power dissipation: 250W
Case: D2PAK; SOT404
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 0.165Ω