PSMN1R0-25YLDX
PSMN1R0-25YLDX Nexperia USA Inc.
PSMN1R0-25YLD.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-100, SOT-669
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 0.89mOhm @ 25A, 10V
FET Feature: Schottky Diode (Body)
Power Dissipation (Max): 160W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 1mA
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 71.8 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5308 pF @ 12 V
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-100, SOT-669, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 0.89mOhm @ 25A, 10V, FET Feature: Schottky Diode (Body), Power Dissipation (Max): 160W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 1mA, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 25 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 71.8 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5308 pF @ 12 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN1R0-25YLDX PSMN1R0-25YLDX Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN1R0-25YLD.pdf Description: MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK56
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.2V @ 1mA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
PSMN1R0-25YLDX PSMN1R0-25YLDX Виробник : Nexperia PSMN1R0-25YLD.pdf MOSFETs SOT669 N-CH 25V 100A
Мінімальне замовлення: 2
PSMN1R0-25YLDX PSMN1R0-25YLDX Виробник : Nexperia psmn1r0-25yld.pdf Trans MOSFET N-CH 25V 100A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T/R
товару немає в наявності