PSMN1R0-40ULDX
PSMN1R0-40ULDX Nexperia USA Inc.
PSMN1R0-40ULD.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 40V 280A LFPAK56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-1023, 4-LFPAK
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 280A (Ta)
Power Dissipation (Max): 164W
Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 127 nC @ 10 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 280A LFPAK56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-1023, 4-LFPAK, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 280A (Ta), Power Dissipation (Max): 164W, Supplier Device Package: LFPAK56, Power-SO8, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 127 nC @ 10 V.
Інші пропозиції PSMN1R0-40ULDX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN1R0-40ULDX PSMN1R0-40ULDX Виробник : Nexperia PSMN1R0-40ULD.pdf MOSFETs SOT1023 N-CH 40V 280A