Продукція > NEXPERIA > PSMN1R5-40ES,127
PSMN1R5-40ES,127
PSMN1R5-40ES,127 Nexperia
4380902830673296psmn1r5-40es.pdf
Виробник: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 40V 120A 3-Pin(3+Tab) I2PAK Rail
на замовлення 343 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 148
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 40V 120A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.6mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 338W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: I2PAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 136 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 9710 pF @ 20 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN1R5-40ES,127 PSMN1R5-40ES,127 Виробник : Nexperia PSMN1R5-40ES-1479844.pdf MOSFET N-Ch 40V 1.6 mOhms
на замовлення 479 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: Lead (27-Jun-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
PSMN1R5-40ES,127 Виробник : NXP Semiconductors PSMN1R5-40ES.pdf Trans MOSFET N-CH 40V 120A 3-Pin(3+Tab) I2PAK Rail
Мінімальне замовлення: 148
PSMN1R5-40ES,127 PSMN1R5-40ES,127 Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN1R5-40ES.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 120A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.6mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 338W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 136 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 9710 pF @ 20 V