PSMN4R3-80PS,127
PSMN4R3-80PS,127 NXP Semiconductors
PSMN4R3-80PS.pdf
Виробник: NXP Semiconductors
Description: NEXPERIA PSMN4R3-80PS - 120A, 80
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.3mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 306W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 111 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8161 pF @ 40 V
на замовлення 4206 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 207
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA PSMN4R3-80PS - 120A, 80, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.3mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 306W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 80 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 111 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8161 pF @ 40 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
PSMN4R3-80PS,127 PSMN4R3-80PS,127 Виробник : Nexperia 4374530132905880psmn4r3-80ps.pdf Trans MOSFET N-CH 80V 120A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
на замовлення 540 шт:
Мінімальне замовлення: 115
Мінімальне замовлення: 115
PSMN4R3-80PS,127 Виробник : NXP Semiconductors PSMN4R3-80PS.pdf Trans MOSFET N-CH 80V 120A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail