PSMN6R3-120ESQ
PSMN6R3-120ESQ Nexperia USA Inc.
PSMN6R3-120ES.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 120V 70A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.7mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 405W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: I2PAK
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 120 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 207.1 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11384 pF @ 60 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 120V 70A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.7mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 405W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: I2PAK, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 120 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 207.1 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 11384 pF @ 60 V.
Інші пропозиції PSMN6R3-120ESQ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN6R3-120ESQ PSMN6R3-120ESQ Виробник : Nexperia PSMN6R3-120ES-1320728.pdf MOSFET 120V 6.7mOhm stndrd level MOSFET