Продукція > NEXPERIA > PSMN7R0-100PS,127
PSMN7R0-100PS,127
PSMN7R0-100PS,127 Nexperia
PSMN7R0_100PS-2939079.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFET PSMN7R0-100PS/SOT78/SIL3P
на замовлення 1995 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 100V 100A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 269W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 125 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6686 pF @ 50 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN7R0-100PS,127 PSMN7R0-100PS,127 Виробник : Nexperia 3013400278929476psmn7r0-100ps.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 120
на замовлення 450 шт:
Мінімальне замовлення: 120
PSMN7R0-100PS,127 PSMN7R0-100PS,127 Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN7R0-100PS.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 100A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 269W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 125 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 6686 pF @ 50 V