Продукція > NEXPERIA > PSMN7R8-120PSQ
PSMN7R8-120PSQ
PSMN7R8-120PSQ Nexperia
PSMN7R8_120PS-2939056.pdf
Виробник: Nexperia
MOSFET N-channel 120V 7.9mo FET
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 120V 70A I2PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.9mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 349W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: I2PAK, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 120 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 167 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 9473 pF @ 60 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSMN7R8-120PSQ PSMN7R8-120PSQ Виробник : Nexperia 3006887677042480psmn7r8-120ps.pdf Trans MOSFET N-CH 120V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
на замовлення 1000 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 87
PSMN7R8-120PSQ PSMN7R8-120PSQ Виробник : Nexperia USA Inc. PSMN7R8-120PS.pdf Description: MOSFET N-CH 120V 70A I2PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.9mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 349W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: I2PAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 120 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 167 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 9473 pF @ 60 V