Продукція > MEAN WELL > PSPA-1000-15
PSPA-1000-15
PSPA-1000-15 MEAN WELL
PSPA-1000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Chassis Mount 960W 15V 64A W/PFC and Parallel
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 960W; 15VDC, Power: 960W, Output voltage: 15V DC, Output current: 64A, Manufacturer series: PSPA-1000, Body dimensions: 170x120x93mm, Efficiency: 93%, Operating temperature: -20...70°C, Number of outputs: 1, Caution!: rated parameters obtained at full load, Electrical connection: terminal block, Type of power supply: switching, Output voltage range: 14...17V DC, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Kind of case: 910A, Additional functions: active PFC; fitted with air cooling fans; parallel function, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Kind of power supply: for building in; modular.
Інші пропозиції PSPA-1000-15
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PSPA-1000-15 PSPA-1000-15 Виробник : MEAN WELL PSPA-1000-spec.pdf AC/DC, 960W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 15V/64A, розміри 170х120х93, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PSPA-1000-15 PSPA-1000-15 Виробник : MEAN WELL PSPA-1000-spec.pdf AC/DC, 960W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 15V/64A, розміри 170х120х93, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PSPA-1000-15 PSPA-1000-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PSPA-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 960W
Packaging: Box
Power (Watts): 960W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 6.69" L x 4.72" W x 3.66" H (170.0mm x 120.0mm x 93.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 64 A
PSPA-1000-15 PSPA-1000-15 Виробник : MEAN WELL PSPA-1000-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 960W; 15VDC
Power: 960W
Output voltage: 15V DC
Output current: 64A
Manufacturer series: PSPA-1000
Body dimensions: 170x120x93mm
Efficiency: 93%
Operating temperature: -20...70°C
Number of outputs: 1
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: terminal block
Type of power supply: switching
Output voltage range: 14...17V DC
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Kind of case: 910A