PSR033DL0700X
PSR033DL0700X Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE SQUARE 700A 700VAC/600VDC
Features: Indicating
Packaging: Box
Size / Dimension: 1.937" L x 2.894" W x 3.130" H (49.20mm x 73.50mm x 79.50mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 700A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Semiconductors
Approval Agency: CCC, CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 150kA DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 700 VAC
Voltage Rating - DC: 600 VDC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FUSE SQUARE 700A 700VAC/600VDC, Features: Indicating, Packaging: Box, Size / Dimension: 1.937" L x 2.894" W x 3.130" H (49.20mm x 73.50mm x 79.50mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 700A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Semiconductors, Approval Agency: CCC, CE, cURus, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 150kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 700 VAC, Voltage Rating - DC: 600 VDC.