PT00A20-16P-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Виробник: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 16C 16#16 PIN RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 1000VAC
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 16
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-16
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.625" (15.88mm)
Primary Material: Metal
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: PT 16C 16#16 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 1000VAC, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 16, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-16, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.625" (15.88mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Інші пропозиції PT00A20-16P-SR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PT00A-20-16P(SR) Виробник : Amphenol PT.pdf 16 Position, male Група товару: Розніми круглі, в тому числі DIN, MiniDIN Од. вим: шт
товару немає в наявності
PT00A-20-16P(SR) Виробник : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 16POS WALL MNT PIN