PT5102CT
PT5102CT Texas Instruments
PT5100 Series.pdf
Виробник: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 12V 12W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: OCP, OTP
Package / Case: 3-SMD Module
Size / Dimension: 1.02" L x 1.00" W x 0.38" H (25.9mm x 25.4mm x 9.7mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 38V
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 16V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 12W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: OCP, OTP, Package / Case: 3-SMD Module, Size / Dimension: 1.02" L x 1.00" W x 0.38" H (25.9mm x 25.4mm x 9.7mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 38V, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 16V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1.
Інші пропозиції PT5102CT
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PT5102CT PT5102CT Виробник : Texas Instruments PT5100 Series.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 12Vout 1A Wide Inpt Pos Step-Down ISR