PT79SR109H
PT79SR109H Texas Instruments
Виробник: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER -9V 1.5A
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.94" L x 0.90" W x 0.31" H (23.9mm x 22.9mm x 7.9mm)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): -30V
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 1.5A