Продукція > BOURNS INC. > PTD908-1020F-C503
PTD908-1020F-C503 Bourns Inc.
PTD90.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 50K OHM 1/40W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.025W, 1/40W
Tolerance: ±10%
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Reverse Logarithmic
Rotation: 300°
Number of Gangs: 8
Part Status: Active
Написати відгук
Description: POT 50K OHM 1/40W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.025W, 1/40W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 300°, Number of Gangs: 8, Part Status: Active, Number of Turns: 1.