Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-31DC-0A200BN
PTE7100-31DC-0A200BN
PTE7100-31DC-0A200BN Sensata Technologies
sensata-pte7100-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: SENSOR 2900.75PSIG 1/4"NPT .02A
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 2900.75PSI (20000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT