Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-33CC-2E200BN
PTE7100-33CC-2E200BN
PTE7100-33CC-2E200BN Sensata Technologies
sensata-pte7100-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Pressure Sensors - Industrial Industrial Hermetic Pressure Sensor 200 bar, 1-5V Vreg, 7/16-20 Male, Packard
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSOR 2900.75PSIG 7/16" 5V, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Voltage, Output: 1 V ~ 5 V, Operating Pressure: 2900.75PSI (20000kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Connector, Voltage - Supply: 8V ~ 32V, Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 5801.51PSI (40000kPa), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-33CC-2E200BN PTE7100-33CC-2E200BN Виробник : Sensata Technologies sensata-pte7100-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf Description: SENSOR 2900.75PSIG 7/16" 5V
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Voltage
Output: 1 V ~ 5 V
Operating Pressure: 2900.75PSI (20000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF