Продукція > MURATA ELECTRONICS > PTGL05AR151H8P52A0
PTGL05AR151H8P52A0
PTGL05AR151H8P52A0 Murata Electronics
PTGL05AR151H8P52A0-1954278.pdf
Виробник: Murata Electronics
PTC Thermistors 150 Ohm 25% 265volt
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 265V 35MA RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.236" T (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -10°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA, Current - Trip (It): 65 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Current - Max: 200 mA, Resistance - 25°C (Typ): 150 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTGL05AR151H8P52A0 PTGL05AR151H8P52A0 Виробник : Murata Electronics POSISTOR%20for%20Circuit%20Protection.pdf Description: PTC RESET FUSE 265V 35MA RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.236" T (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA
Current - Trip (It): 65 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Current - Max: 200 mA
Resistance - 25°C (Typ): 150 Ohms