Продукція > MURATA ELECTRONICS > PTGL07AS150K6B51B0
PTGL07AS150K6B51B0
PTGL07AS150K6B51B0 Murata Electronics
PTGL07AS150K6B51B0-1954240.pdf
Виробник: Murata Electronics
PTC Thermistors 15ohm +/-10% PTC Thermistor
на замовлення 496 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 140V 187MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.177" T (7.30mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 187 mA, Current - Trip (It): 249 mA, Voltage - Max: 140V, Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm), Part Status: Obsolete, Current - Max: 1.5 A, Resistance - 25°C (Typ): 15 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTGL07AS150K6B51B0 PTGL07AS150K6B51B0 Виробник : Murata Electronics POSISTOR%20for%20Circuit%20Protection.pdf Description: PTC RESET FUSE 140V 187MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.177" T (7.30mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 187 mA
Current - Trip (It): 249 mA
Voltage - Max: 140V
Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm)
Part Status: Obsolete
Current - Max: 1.5 A
Resistance - 25°C (Typ): 15 Ohms