Продукція > MURATA ELECTRONICS > PTGL07AS1R8K2B51A0
PTGL07AS1R8K2B51A0
PTGL07AS1R8K2B51A0 Murata Electronics
POSISTOR%20for%20Circuit%20Protection.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: PTC RESET FUSE 30V 532MA RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.138" T (7.30mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 532 mA
Current - Trip (It): 708 mA
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm)
Current - Max: 5 A
Resistance - 25°C (Typ): 1.8 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 30V 532MA RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.138" T (7.30mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 532 mA, Current - Trip (It): 708 mA, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm), Current - Max: 5 A, Resistance - 25°C (Typ): 1.8 Ohms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTGL07AS1R8K2B51A0 PTGL07AS1R8K2B51A0 Виробник : Murata Electronics PTGL07AS1R8K2B51A0-1954158.pdf PTC Thermistors 1.8 Ohm 10% 30volt