Продукція > MURATA ELECTRONICS > PTGL07AS5R6K4B51A0
PTGL07AS5R6K4B51A0
PTGL07AS5R6K4B51A0 Murata Electronics
POSISTOR%20for%20Circuit%20Protection.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: PTC RESET FUSE 60V 290MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.138" T (7.30mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 290 mA
Current - Trip (It): 386 mA
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm)
Current - Max: 3 A
Resistance - 25°C (Typ): 5.6 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 290MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.138" T (7.30mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 290 mA, Current - Trip (It): 386 mA, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.484" (12.30mm), Current - Max: 3 A, Resistance - 25°C (Typ): 5.6 Ohms.