Продукція > BOURNS INC. > PTM902-030F-103B1
PTM902-030F-103B1
PTM902-030F-103B1 Bourns Inc.
PTM90.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 1.181" (30.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: Push-Push, SPDT
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 300°
Number of Gangs: 2
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 1.181" (30.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: Push-Push, SPDT, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 2, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTM902-030F-103B1 PTM902-030F-103B1 Виробник : Bourns PTM90.pdf Potentiometers 10K LINEAR 20%