Продукція > BOURNS INC. > PTP902-030F-203A3
PTP902-030F-203A3
PTP902-030F-203A3 Bourns Inc.
PTP90.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 20K OHM 1/40W CARBON LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.025W, 1/40W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 1.181" (30.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Logarithmic
Rotation: 310°
Number of Gangs: 2
Part Status: Obsolete
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 20K OHM 1/40W CARBON LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.025W, 1/40W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 1.181" (30.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Logarithmic, Rotation: 310°, Number of Gangs: 2, Part Status: Obsolete, Number of Turns: 1.0.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTP902-030F-203A3 PTP902-030F-203A3 Виробник : Bourns ptp90-777811.pdf Potentiometers PANEL CONTROL 9MM-ST-CARBON