PTR060V0017-TR
PTR060V0017-TR Eaton - Electronics Division
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 170MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.291" Dia x 0.118" T (7.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 170 mA
Current - Trip (It): 340 mA
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 3.3 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 8 Ohms
Написати відгук
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 170mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; reel, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 0.17A, Maximum current: 40A, Switched current: 340mA, Max. voltage: 60V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR060V, Power: 0.48W, Min. resistance: 3.3Ω, Max resistance: 5.21Ω, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: reel, Operating temperature: -40...85°C.
Інші пропозиції PTR060V0017-TR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTR060V0017-TR PTR060V0017-TR Виробник : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series-479739.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 60V 0.17A Radial
товару немає в наявності
PTR060V0017-TR Виробник : EATON/BUSSMANN ptr060v.pdf Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 170mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; reel
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 0.17A
Maximum current: 40A
Switched current: 340mA
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 0.48W
Min. resistance: 3.3Ω
Max resistance: 5.21Ω
Kind of package: reel
Operating temperature: -40...85°C