PTVS8V5S1UR,115
PTVS8V5S1UR,115 Nexperia USA Inc.
PTVSXS1UR_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SOD123W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123W
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V
Supplier Device Package: SOD-123W
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 14.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PTVS8V5S1UR,115 - TVS-Diode, PTVS8, Unidirektional, 8.5 V, 14.4 V, SOD-123, 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-123, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 9.44V, Qualifikation: AEC-Q101, Durchbruchspannung, max.: 10.4V, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 8.5V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 400W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: PTVS8, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 14.4V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123W
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
PTVS8V5S1UR,115 PTVS8V5S1UR,115 Виробник : NEXPERIA 2648647.pdf Description: NEXPERIA - PTVS8V5S1UR,115 - TVS-Diode, PTVS8, Unidirektional, 8.5 V, 14.4 V, SOD-123, 2 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-123
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 9.44V
Qualifikation: AEC-Q101
Durchbruchspannung, max.: 10.4V
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 8.5V
euEccn: NLR
Spitzenimpulsverlustleistung: 400W
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PTVS8
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Klemmspannung, max.: 14.4V