Продукція > MURATA > PV36W103A01B00
PV36W103A01B00 Murata
PV36CEDT.pdf
Виробник: Murata
Підстроювальний резистор, R = 10 кОм, К-сть обертів = 25, Підтип = багатоооборотний, Тип монт. = Вивідний, Р, Вт = 0,5, Точ, % = 10, Габ розм, мм = 9,6 x 5,0 x 10,0, Розт. рег. ел. = зверху, Тип за вир. = PV36, ТКО, ppm/°C = 100,... Група товару: Резистор
кількість в упаковці: 50 шт
Написати відгук
Description: TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Obsolete, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 25.0.
Інші пропозиції PV36W103A01B00
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PV36W103A01B00 PV36W103A01B00 Виробник : Bourns Inc. PV12%2CPV22-23%2CPV36-37%20Series.pdf Description: TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
Part Status: Obsolete
Resistance: 10 kOhms
Number of Turns: 25.0
товару немає в наявності
PV36W103A01B00 Виробник : Murata Electronics r50e-522668.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10k ohm