Продукція > E-SWITCH > PV4F2B011-3R4
PV4F2B011-3R4
PV4F2B011-3R4 E-SWITCH
52-PV4F2B0113R4.pdf PV4F2B011-3R4.pdf
Виробник: E-SWITCH
Category: Push Button Switches
Description: Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPDT; 2A/24VDC; IP67; ON-(ON)
Leads: for soldering
Manufacturer series: PV4
IP rating: IP67
Illumination: LED
Switching method: ON-(ON)
Mounting: on panel
Ring shape: rounded
Contacts configuration: SPDT
Type of switch: vandal resistant
Operating temperature: -25...55°C
Mounting hole diameter: Ø19mm
Max. contact resistance:: 50mΩ
Stable positions number: 1
Illumination voltage: 12V DC
Number of positions: 2
DC contacts rating @R: 2A / 24V DC
Operating Force: 4N
Electrical life: 50000 cycles
Body material: aluminium anodised
Button material: anodised aluminium
Actuator colour: black
Body colour: black
Backlight colour: red/green/blue
Button shape: flat
Contact material: silver
на замовлення 45 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Push Button Switches, Description: Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPDT; 2A/24VDC; IP67; ON-(ON), Leads: for soldering, Manufacturer series: PV4, IP rating: IP67, Illumination: LED, Switching method: ON-(ON), Mounting: on panel, Ring shape: rounded, Contacts configuration: SPDT, Type of switch: vandal resistant, Operating temperature: -25...55°C, Mounting hole diameter: Ø19mm, Max. contact resistance:: 50mΩ, Stable positions number: 1, Illumination voltage: 12V DC, Number of positions: 2, DC contacts rating @R: 2A / 24V DC, Operating Force: 4N, Electrical life: 50000 cycles, Body material: aluminium anodised, Button material: anodised aluminium, Actuator colour: black, Body colour: black, Backlight colour: red/green/blue, Button shape: flat, Contact material: silver.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PV4F2B011-3R4 PV4F2B011-3R4 Виробник : E-Switch PV4.pdf Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 24V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 2A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Blue/Green/Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - DC: 24 V
на замовлення 390 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PV4F2B011-3R4 PV4F2B011-3R4 Виробник : E-Switch PV4F2B011_3R4.pdf Pushbutton Switches 2A 24VDC 1P On(On) Blk, RGB 12V 19mm
на замовлення 26 шт:
PV4F2B011-3R4 Виробник : E-Switch PV4.pdf Switch Push Button ON (ON) SPDT Flat Round Button 2A 24VDC MomentaryContact Panel Mount Solder Lug
на замовлення 45 шт:
Мінімальне замовлення: 6