Продукція > MURATA > PVC6A103A01B00
PVC6A103A01B00 Murata
MURATA_trimmers.pdf
Виробник: Murata
Підстроювальний резистор, R = 10 кОм, Підтип = однооборотний, Тип монт. = Вивідний, Р, Вт = 0,1, Точ, % = 25, Габ розм, мм = 4,0 x 6,4, Розт. рег. ел. = зверху, Тексп, °С = -55...+125,... Група товару: Резистори Корпус: 4.0x6.4mm Од. вим: 100 шт
кількість в упаковці: 50 шт
Написати відгук
Description: TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Ceramic, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції PVC6A103A01B00
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PVC6A103A01B00 PVC6A103A01B00 Виробник : Bourns Inc. PVC6%2C%20PV32%2C%20PV34.pdf Description: TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
Resistive Material: Ceramic
Resistance: 10 kOhms