Продукція > BOURNS INC. > PVG5H504A01R00
PVG5H504A01R00
PVG5H504A01R00 Bourns Inc.
PVG5%20Trimpot.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 500K OHM 0.25W J LEAD
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.146" Face (4.80mm x 3.70mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 500 kOhms
Написати відгук
Description: TRIMMER 500K OHM 0.25W J LEAD, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.146" Face (4.80mm x 3.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Resistance: 500 kOhms, Number of Turns: 11.0.
Інші пропозиції PVG5H504A01R00
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PVG5H504A01R00 PVG5H504A01R00 Виробник : Bourns Inc. PVG5%20Trimpot.pdf Description: TRIMMER 500K OHM 0.25W J LEAD
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 500 kOhms