PWM-120-24
PWM-120-24 MEAN WELL
PWM-120(DA)-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; for LED tapes; 120W; 24VDC; 5A; 90÷305VAC
Type of power supply: switching
Application: for LED tapes
Kind of power supply: LED
Power: 0.12kW
Output voltage: 24V DC
Output current: 5A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 191x63x37.5mm
Manufacturer series: PWM-120
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...85°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
Power supply unit features: PWM style output
Efficiency: 90%
Kind of case: PWM-120
на замовлення 58 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; for LED tapes; 120W; 24VDC; 5A; 90÷305VAC, Type of power supply: switching, Application: for LED tapes, Kind of power supply: LED, Power: 0.12kW, Output voltage: 24V DC, Output current: 5A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: 191x63x37.5mm, Manufacturer series: PWM-120, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...85°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PWM-120-24 PWM-120-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PWM-120-spec.pdf Description: LED DRIVER CV AC/DC 24V 5A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 166 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PWM-120-24 PWM-120-24 Виробник : MEAN WELL PWM-120-spec.pdf LED Power Supplies 120W 24V 5A CV Dimming LED PS
на замовлення 87 шт:
PWM-120-24 PWM-120-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. pwm120spec.pdf AC/DC LED Power Supply 120W Single 6-Pin
на замовлення 58 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 311 шт:
Мінімальне замовлення: 3
PWM-120-24 PWM-120-24 Виробник : MEAN WELL 2864647.pdf Description: MEAN WELL - PWM-120-24 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 120 W, 24 VDC, 5 A, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: PWM-120
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 120W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
товару немає в наявності
товару немає в наявності
PWM-120-24 PWM-120-24 Виробник : MEAN WELL PWM-120%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 120W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/5A, розміри 191х63х37.5 мм, -40...+90 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
PWM-120-24 PWM-120-24 Виробник : MEAN WELL PWM-120%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 120W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/5A, розміри 191х63х37.5 мм, -40...+90 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт