PWM-200-12
PWM-200-12 MEAN WELL
PWM-200-DTE.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; for LED tapes; 200W; 12VDC; 15A; IP67
Type of power supply: switching
Application: for LED tapes
Kind of power supply: LED
Power: 0.2kW
Output voltage: 12V DC
Output current: 15A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 195x68x39.5mm
Manufacturer series: PWM-200
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...85°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
Power supply unit features: PWM style output
Efficiency: 92%
Kind of case: PWM-200
на замовлення 11 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; for LED tapes; 200W; 12VDC; 15A; IP67, Type of power supply: switching, Application: for LED tapes, Kind of power supply: LED, Power: 0.2kW, Output voltage: 12V DC, Output current: 15A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: 195x68x39.5mm, Manufacturer series: PWM-200, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...85°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PWM-200-12 PWM-200-12 Виробник : MEAN WELL 3212136.pdf Description: MEAN WELL - PWM-200-12 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 180 W, 12 VDC, 15 A, Konstantspannung, 100 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 15A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 100V
Produktpalette: PWM-200
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 180W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PWM-200-12 PWM-200-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=PWM-200 Description: 200W CLASS II & IP67 POWER SUPPL
Packaging: Bulk
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.68" L x 2.68" W x 1.56" H (195.0mm x 68.0mm x 39.5mm)
Voltage - Output: 12V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Ratings: IP67, NEMA 410
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 15A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: 60335-1
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 6 шт:
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Voltage - Output: 12V
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Ratings: IP67, NEMA 410
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 15A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 200 W
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: 60335-1
на замовлення 1 шт:
PWM-200-12 PWM-200-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. pwm-200-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 180W Single 6-Pin
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 2 шт:
PWM-200-12 PWM-200-12 Виробник : MEAN WELL PWM-200-spec.pdf AC/DC, 180W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 12V/15A, розміри 195х68х39.5 мм, -40...+85 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PWM-200-12 PWM-200-12 Виробник : MEAN WELL PWM-200-spec.pdf AC/DC, 180W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 12V/15A, розміри 195х68х39.5 мм, -40...+85 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
товару немає в наявності
PWM-200-12 PWM-200-12 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=PWM-200 LED Power Supplies 180W 12V 15A CV PWM style 3in1Dim