PWM-60-24KN
PWM-60-24KN MEAN WELL
PWM-60-KN-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
LED Power Supplies 60W 24V 2.5A CV LED W/KNX
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; for LED tapes; KNX; 60W; 24VDC; 2.5A; IP67, Type of power supply: switching, Application: for LED tapes, Communictions protocol: KNX, Kind of power supply: LED, Power: 60W, Output voltage: 24V DC, Output current: 2.5A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: 150x53x35mm, Manufacturer series: PWM-60KN, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...85°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; KNX interface, Efficiency: 89%, Kind of case: PWM-60KN, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PWM-60-24KN PWM-60-24KN Виробник : MEAN WELL PWM-60-KN-spec.pdf Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; for LED tapes; KNX; 60W; 24VDC; 2.5A; IP67
Type of power supply: switching
Application: for LED tapes
Communictions protocol: KNX
Kind of power supply: LED
Power: 60W
Output voltage: 24V DC
Output current: 2.5A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 150x53x35mm
Manufacturer series: PWM-60KN
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...85°C
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC; KNX interface
Efficiency: 89%
Kind of case: PWM-60KN
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
Power supply unit features: PWM style output
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PWM-60-24KN PWM-60-24KN Виробник : MEAN WELL USA Inc. PWM-60-KN-spec.pdf Description: 60W PWM OUTPUT KNX LED DRIVER O/
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, EAC, ENEC
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.5A
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1 шт:
PWM-60-24KN PWM-60-24KN Виробник : MEAN WELL 3204476.pdf Description: MEAN WELL - PWM-60-24KN - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 60 W, 24 VDC, 2.5 A, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2.5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: PWM-120-KN
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
PWM-60-24KN Виробник : Mean-Well USA, Inc. PWM-60-KN-spec.pdf PWM-60-24KN
на замовлення 12 шт:
Мінімальне замовлення: 2
PWM-60-24KN PWM-60-24KN Виробник : MEAN WELL PWM-60-KN-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/2.5A, розміри 150х53х35 мм, -40...+85 С, IP67, KNX Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PWM-60-24KN PWM-60-24KN Виробник : MEAN WELL PWM-60-KN-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/2.5A, розміри 150х53х35 мм, -40...+85 С, IP67, KNX Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт