Продукція > MEAN WELL > PWM-90-24DA2
PWM-90-24DA2
PWM-90-24DA2 MEAN WELL
PWM-90-24-rpt.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; for LED tapes; DALI 2; 90W; 24VDC; 3.75A
Type of power supply: switching
Application: for LED tapes
Communictions protocol: DALI 2
Kind of power supply: LED
Power: 90W
Output voltage: 24V DC
Output current: 3.75A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 171x63x37.5mm
Manufacturer series: PWM-90DA
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...85°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
Power supply unit features: PWM style output
на замовлення 8 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; for LED tapes; DALI 2; 90W; 24VDC; 3.75A, Type of power supply: switching, Application: for LED tapes, Communictions protocol: DALI 2, Kind of power supply: LED, Power: 90W, Output voltage: 24V DC, Output current: 3.75A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: 171x63x37.5mm, Manufacturer series: PWM-90DA, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...85°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PWM-90-24DA2 PWM-90-24DA2 Виробник : MEAN WELL 3212134.pdf Description: MEAN WELL - PWM-90-24DA2 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 90 W, 24 VDC, 3.75 A, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 3.75A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: PWM-90
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 90W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 8 шт:
Мінімальне замовлення: 3
PWM-90-24DA2 PWM-90-24DA2 Виробник : MEAN WELL PWM-90%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 90W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/3.75A, розміри 171х63х37.5 мм, -40...+85 С, IP67, DALI2 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PWM-90-24DA2 PWM-90-24DA2 Виробник : MEAN WELL PWM-90%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 90W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/3.75A, розміри 171х63х37.5 мм, -40...+85 С, IP67, DALI2 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
PWM-90-24DA2 Виробник : MEAN WELL USA Inc. PWM-90-24-rpt.pdf Description: PWR SUPP, BATT & COND
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.73" L x 2.48" W x 1.48" H (171.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, EAC, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3.75A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 90 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
PWM-90-24DA2 Виробник : MEAN WELL PWM-90-24-rpt.pdf LED Power Supplies O/P 24V/3.75A