PZU5.1B2A-QX
PZU5.1B2A-QX Nexperia USA Inc.
PZUXBA-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: PZU5.1B2A-Q/SOD323/SOD2
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.09 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1.5 V
Qualification: AEC-Q101
на замовлення 2970 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PZU5.1B2A-QX - Zener-Diode, 5.1 V, 320 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 320mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: PZUxBA-Q Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 5.1V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PZU5.1B2A-QX PZU5.1B2A-QX Виробник : Nexperia PZUXBA-Q_SER.pdf Zener Diodes PZU5.1B2A-Q/SOD323/SOD2
на замовлення 165 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
PZU5.1B2A-QX PZU5.1B2A-QX Виробник : NEXPERIA 3795411.pdf Description: NEXPERIA - PZU5.1B2A-QX - Zener-Diode, 5.1 V, 320 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 320mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PZUxBA-Q Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 29
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 320mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
productTraceability: No
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 29
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 320 mW