PZU5.1B3A,115
PZU5.1B3A,115 Nexperia USA Inc.
PZUXBA_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 5.1V 320MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Power - Max: 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1.5 V
на замовлення 128900 шт:
Написати відгук
Description: NEXPERIA - PZU5.1B3A,115 - Zener-Diode, 5.1 V, 320 mW, SC-76, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SC-76, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 320mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: PZUxBA Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 5.1V, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PZU5.1B3A,115 PZU5.1B3A,115 Виробник : NEXPERIA PZUXBA_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.32W; 5.1V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.32W
Zener voltage: 5.1V
Kind of package: reel; tape
Case: SOD323
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Semiconductor structure: single diode
Max. load current: 0.2A
Max. forward voltage: 1.1V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 46
PZU5.1B3A,115 PZU5.1B3A,115 Виробник : NEXPERIA NEXP-S-A0002882571-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: NEXPERIA - PZU5.1B3A,115 - Zener-Diode, 5.1 V, 320 mW, SC-76, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-76
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 320mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PZUxBA Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Мінімальне замовлення: 46
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SC-76
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 320mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: PZUxBA Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Zener-Spannung, nom.: 5.1V
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
PZU5.1B3A,115 PZU5.1B3A,115 Виробник : Nexperia pzuxba_ser.pdf Zener Diode Single 5.255V 2% 60Ohm 490mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Мінімальне замовлення: 33
товару немає в наявності
PZU5.1B3A,115 PZU5.1B3A,115 Виробник : Nexperia USA Inc. PZUXBA_SER.pdf Description: DIODE ZENER 5.1V 320MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 320 mW
товару немає в наявності
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Operating Temperature: 150°C
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 320 mW