Продукція > Q40 > Q4008F42
Q4008F42
littelfuse_thyristor_lxx08xx_qxx08xx_qxx08xhx_datasheet.pdf.pdf
Виробник:
на замовлення 250 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис Q4008F42
Description: TRIAC 400V 8A TO202, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-202 Long Tab, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V, Supplier Device Package: TO-202, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 400 V.
Інші пропозиції Q4008F42
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Q4008F42 Q4008F42 Виробник : Littelfuse Inc. littelfuse_thyristor_lxx08xx_qxx08xx_qxx08xhx_datasheet.pdf.pdf Description: TRIAC 400V 8A TO202
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-202 Long Tab
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V
Supplier Device Package: TO-202
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 400 V