Продукція > Q40 > Q4008RH467
Q4008RH467
littelfuse_thyristor_lxx08xx_qxx08xx_qxx08xhx_datasheet.pdf.pdf
Виробник:
на замовлення 65 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис Q4008RH467
Description: TRIAC ALTERNISTOR 400V 8A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220 Non-Isolated Tab, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 400 V.
Інші пропозиції Q4008RH467
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Q4008RH467 Q4008RH467 Виробник : Littelfuse Inc. littelfuse_thyristor_lxx08xx_qxx08xx_qxx08xhx_datasheet.pdf.pdf Description: TRIAC ALTERNISTOR 400V 8A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Alternistor - Snubberless
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220 Non-Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 400 V