QCCP501Q1R6B1GV001T
QCCP501Q1R6B1GV001T Johanson Technology Inc.
johanson-high-q-capacitors.pdf
Виробник: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 1.6PF 500V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Capacitance: 1.6 pF
на замовлення 4000 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 1.6PF 500V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Capacitance: 1.6 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
QCCP501Q1R6B1GV001T QCCP501Q1R6B1GV001T Виробник : Johanson Technology Inc. johanson-high-q-capacitors.pdf Description: CAP CER 1.6PF 500V C0G/NP0 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 500V
Capacitance: 1.6 pF