QJ6008N5RP
QJ6008N5RP Littelfuse Inc.
littelfuse-thyristor-ljxx08xx-qjxx08xhx-datasheet-(2)?assetguid=903278c8-8d33-415f-9d96-d76175ddaf38
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC 600V 8A TO263
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak)
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V
Написати відгук
Description: TRIAC 600V 8A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak), Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 600 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
QJ6008N5RP QJ6008N5RP Виробник : Littelfuse Inc. littelfuse-thyristor-ljxx08xx-qjxx08xhx-datasheet-(2)?assetguid=903278c8-8d33-415f-9d96-d76175ddaf38 Description: TRIAC 600V 8A TO263
Configuration: Single
Voltage - Off State: 600 V