QS10.241-C1
QS10.241-C1 PULS, LP
1791
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Packaging: Box
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, Conformal Coating, Load Sharing, PFC
Size / Dimension: 4.61" L x 2.36" W x 4.88" H (117.0mm x 60.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: ABS, CSA, DNV GL, EAC, EN, IEC, SEMI, UL
Efficiency: 93.5%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: Class I Div 2; F47; 508; 50155; 60950-1; 61010-2-201
AC Voltage - Input: 85 ~ 276 VAC
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Packaging: Box, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, Conformal Coating, Load Sharing, PFC, Size / Dimension: 4.61" L x 2.36" W x 4.88" H (117.0mm x 60.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Input Type: AC, Approval Agency: ABS, CSA, DNV GL, EAC, EN, IEC, SEMI, UL, Efficiency: 93.5%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: Class I Div 2; F47; 508; 50155; 60950-1; 61010-2-201, AC Voltage - Input: 85 ~ 276 VAC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
QS10.241-C1 Виробник : PULS 1791 AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 10A 240W