Продукція > QUEST SEMI > QSD-10HCS500U
QSD-10HCS500U
QSD-10HCS500U Quest Semi
QSD10HCS500U_5000V_10A_5_1_7897cf4a-444a-40b4-bfe7-ec74109e2273.pdf?v=1745833207
Виробник: Quest Semi
Description: DIODE SIL CARB 5000V 10A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3880pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 33A
Supplier Device Package: TO-247-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 5000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.9 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 600 µA @ 5000 V
на замовлення 472 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 5000v 10amp Homogeneous SiC Scho, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 3880pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 66A, Supplier Device Package: TO-220-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 5000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.9 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 600 µA @ 5000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
QSD10HCS500U QSD10HCS500U Виробник : Quest Semi QSD10HCS500U_5000V_10A_5.pdf?v=1716916343 Description: 5000v 10amp Homogeneous SiC Scho
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Current - Average Rectified (Io): 66A
Supplier Device Package: TO-220-2